Lietuvos miškai

Lietuvos miškai: nuo viduramžių iki šių dienų

Miškai Lietuvoje yra svarbi šalies gamtinių išteklių dalis, kuri buvo paplitusi iki viduramžių. Šiuo metu jie užima 33,6 proc. viso Lietuvos ploto. juose gyvena daugiau kaip 70 gyvūnų rūšių. didžiausi Lietuvos miškų draustiniai yra Druskininkų-Varėnos, Labanoro-Pabradės, Kazlų Rūdos ir kt. Miškai teikia ne tik medieną, bet ir uogas, taip pat uogienojus, grybus, vaistinius augalus, yra daugelio įvairių gyvūnų ir paukščių buveinė. Mūsų miškuose gyvena daugiau kaip 70 rūšių gyvūnų.

Lietuvos miškai skirstomi į tris pagrindines kategorijas:

  1. Miškas – tai miškas, kuriame auga tik sumedėję augalai. Šių miškų plotas sudaro apie 20 proc.
  2. Miškai, kuriuose auga ne tik sumedėję augalai, bet ir uogos, grybai bei vaistiniai augalai. Šių miškų plotas yra apie 60 %.
  3. Parko miškai – tai miškai, kuriuose auga ne tik medieniniai augalai, bet ir parko elementai. Šių miškų plotas yra apie 20 %.

Miškų klasifikacija

Miškų klasifikacija yra svarbus būdas nustatyti miško paskirtį ir apsaugoti jo ekosistemą. Miškai skirstomi į keturias grupes: Miškai skirstomi į I grupę (rezervuoti, 1,6 % visų miškų), II grupę (specialios paskirties, 12,8 %), III grupę (apsauginiai, 15,2 %) ir IV grupę (ūkiniai, 70,4 %). II grupei priklauso II A grupės ekosistemų apsaugos rezervatai (8,9 %) ir II B grupės rekreaciniai miškai (3,9 %).

Lietuvos miškų apsauga

Lietuvoje galioja nemažai teisės aktų, reglamentuojančių miškų apsaugą. Šiuose įstatymuose nustatytos taisyklės, kurių reikia laikytis, kad

Didžiausi Lietuvos miškų masyvai yra Druskininkų-Varėnos, Labanoro-Pabradės, Kazlų Rūdos ir kt.

Lietuvos miškai užima 33,6 proc. šalies teritorijos ir yra skirstomi į keturias grupes: rezervatinius, specialios paskirties, apsauginius ir ūkinius miškus.

Už miškų būklės tvarkymą atsakinga Valstybinė miškų tarnyba ir jos teritoriniai padaliniai bei Valstybinių miškų urėdija.

Beveik trečdalis visų Lietuvos miškų yra saugomose teritorijose arba jų buferinėse zonose.

Lietuvos miškai užima 33,5 proc. šalies teritorijos, iš kurių pusė yra valstybiniai miškai.

Lietuvoje spygliuočių miškai užima 34,6 proc. viso ploto, 20,9 proc. sudaro lapuočių miškai. Tarp lapuočių daugiausia beržų (22,2 %) ir juodalksnių (7,6 %).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *